اطلاعیه حدید: جزوات آموزشی چاپی تا چند روز آینده در بخش فروشگاه این وبسایت قرار داده خواهد شد...
02144094454

چه کنم تا اِستُب زدنم رو درصدهامو رفع کنم

این مورد یک داستان ریشه ای هست. اگر آماده‌ی تغییری و مردشی بسم الله در غیر این صورت اتفاقی برات نمیوفته. در ابتدا پست نحوه خوندن زیست رو ببین بعد بیا ادامه این متن رو بخون.

فرض رو بر این میگیرم که خوندیش. مشکل از تکه ای خوندن ها میاد مشکل از اونجا منشأ گرفته که قبل از کسب مهارت روی بخشی ، بخش جدیدی رو استارت زدی و پس از مدتی این سیکل معیوب ادامه پیدا کرده. در کنارش باید تمرین کنی روی خودت و نحوه خوندن زیست رو که گفته بودم رو نهادینه کنی.

دیدی خیلی ها تو کلاست کم میخونن اما نتیجه‌شون از تو بهتره. کمتر تست میزنه اما نتیجه‌ش از تو بهتره. به اندازه تو نمیخونه اما نتیجه‌ش از تو بهتره! پس الآن قبول داری که ریشه همون نحوه خوندن هست. هرچند که میدونیم بعضیا از قبل پایه بهتری دارن و شاید سال یازده و دهم خوب خوندن. بالاخره که چی یا باید با این استرس و دغدغه ادامه بدی یا بهتره ریشه ای درستش کنی.

اینجا مشاورت خیلی میتونه کمکت کنه البته اگر تجربه داشته باشه و منصف باشه و برات وقت بزاره. من پیشنهاد میکنم یک صحبت جدی برای برنامه ریزی دقیق با مشاورت انجام بدی خودت هم جدیت بخرج بدی و اگر دیدی همچنان انرژی نمیگذاره مشاورت رو تغییر بدی. حتماً با دبیرت هم مشورت کن ممکنه خیلی بهتر بتونه کمکت کنه و با مشاورت هم همفکری کنه و به نتیجه نزدیکت کنه.

اما میرسم به نحوه خوندنت: برای اینکه خیلی زودتر نتیجه‌ت رو ببینی تا انرژیت بره بالا باید تمرکزت رو بگذاری روی آزمون نزدیکی که درصدش برات مهمه. تمام تستهای سال جاری که به این آزمون ربط دارن رو تستاش رو جمع‌آوری کن این قدم جزء واجباته! ببین ترکیبات مربوط به این آزمون در کدام فصلها هست که تو دوره‌ت بزاری که جا نمونه. تعداد صفحات جزوه من که باید بخونی رو جمع بزن و نهایتاً صفحات ترکیب ها رو جمع بزن و در کناری نگه دار.

ببین چند روز وقت تا آزمون داری حداقل باید دو هفته باشه وگرنه آزمون بعدی رو باید مورد هدف قرار بدی. ذهنت رو از فصول قبلی پاک کن و روی آزمون هدفت تمرکز کن. هفته ای دو روز رو به دوره فصول دهم اختصاص بده اما با شیوه درستی که از پست نحوه خوندن زیست یاد گرفتی اما سعی کن بیشتر به شیوه درست بخونیشون و اگه میخوای تست بزنی در حد ۱۰ تست از نوع کدام گزینه نادرست هست بزن.

اما در رابطه با سرفصلهای آزمون هدفت با برنامه ای که در پست چند ساعت در هفته زیست بخوانیم برنامه ریزی کن و انجام بده. روزی یک گفتار بیشتر جلو نرو. تو زمانهای بین کلاسها دبیرت رو پیدا کن و همه‌ی سوالاتت رو ازش بپرس. دور کلمات خط بکش. کادرهای جزوه رو جدی بگیر. کتاب سه سطحی قلمچی خیلی کمکت میتونه بکنه حتی اگر نمیرسی بزنی تستها رو پاسخ هاش رو بخون این یک تکنیکه. تستایی که از کتاب تستات میمونه که نمیرسی بزنی رو ، پاسخنامه‌ش رو بخون بالاخره نکته‌ش دستگیرت میشه بهتر از اینه که کلاً اون تست رو نکته‌ش رو از دست بدی. طوری برنامه ریزی کن که در ۴ روز مونده به آزمون تموم کرده باشی. چهار روز آخر شده بیدار بمونی تست بزن و پاسخنامه تستهای آزمونهای آزمایشی رو بخون.

محمد همدانی – دی ۱۳۹۸

This is an example of popup. Please create your custom popup inside your admin panel. Go to Settings > Right Click Popup
Powered by Right Click Popup